wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Jak dobrać zasilacz do taśmy LED? Sprawdź nasze porady!
Kontakt
 • Agnieszka Chechłacz AGnet
 • LED_AGnet
  Staniątki 172
  32-005 Niepołomice
  Facebook - Ledagnet
  NIP: 683-182-95-14

 • E-mail:kontakt@ledagnet.pl
 • Telefon
  791 366 752
  889 260 338

 • Godziny działania sklepu
  Pn - Pt 09:00 - 18:00
  Sobota 9:00 - 14:00
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Jak dobrać zasilacz do taśmy LED? Sprawdź nasze porady!

Data dodania: 10-03-2021

Odpowiednio dobrany zasilacz zagwarantuje Ci jego długą i bezproblemową pracę. Panuje powszechne przekonanie, że jest to zadanie trudne i wymaga specjalistycznej wiedzy. A tak naprawdę jest to proste zadanie, z którym większość osób poradzi sobie z łatwością. W dzisiejszym artykule podpowiemy jak dobrać zasilacz do taśmy LED. Dowiesz się również czym kierować się przy jego wyborze i na co zwrócić uwagę.
 

Odpowiednio dobrany zasilacz to lepsza jakość taśmy LED
 

Moc z jaką będzie świeciła Twoja taśma LED, zależy od jej jakości, ale również od tego, jaki zasilacz wybierzesz i jak go podłączysz. Zanim kupisz zasilacz, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jak dobrać zasilacz do taśmy LED? Przede wszystkim powinien on być dedykowany do tego rodzaju oświetlenia. Dobrej jakości zasilacz musi być stabilizowany i stałoprądowy. I trzecia ważna rzecz: jego moc powinna być odpowiednia do Twojej taśmy LED.
 

Jak dobrać zasilacz do taśmy LED? Oblicz jego moc!
 

Obliczanie i dostosowywanie mocy zasilacza do oświetlenia może wydawać się ciężkim zadaniem. Jednak to bardzo proste obliczenie, a może Ci bardzo pomóc. Jak to zrobić? Aby wykonać to obliczenie, musisz znać moc znamionową taśmy i pomnożyć ją przez jej długość. Warto mieć 10-20% zapasu jej długości, żeby zasilacz nie musiał przez cały czas pracować na pełnym obciążeniu. Przykładowo Twoja taśma ma moc znamionową na poziomie 4,8 W/m i długość 10 metrów. Wykonaj obliczenie według wzoru: (4,8 x 10) x 1.1 Z tego obliczenia wychodzi, że Twój zasilacz powinien mieć moc na poziomie 52,8 W.
 

Na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze zasilacza?
 

Przede wszystkim używaj dedykowanych produktów. Jeśli przeznaczeniem danego modelu nie jest taśma LED, to go nie podłączaj. Możesz przez to stracić gwarancję i uszkodzić oświetlenie. Dostosuj zasilacz do napięcia oświetlenia. Zasilacze LED dostępne są w dwóch wariantach: DC 12 V lub 24 V. Pamiętaj, aby nie podłączać taśmy LED bezpośrednio do kontaktu. Napięcie w nim wynosi przeważnie 230 V i może to grozić nie tylko uszkodzeniem oświetlenia, ale również całej instalacji. To także niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia, więc uwaga jest tym bardziej wymagana.
 

Co jeszcze powinieneś wiedzieć, aby jak najlepiej dobrać zasilacz do taśmy LED? Im wyższa sprawność energetyczna zasilacza, tym lepiej. 85% to wartość wyjściowa wielu dobrej jakości produktów. I na koniec: nie szukaj oszczędności na siłę.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl