wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Jak zasilacz do taśmy LED 15m jest właściwy? Poznaj sprawdzony sposób!
Kontakt
 • Agnieszka Chechłacz AGnet
 • LED_AGnet
  Staniątki 172
  32-005 Niepołomice
  NIP: 683-182-95-14

 • E-mail:kontakt@ledagnet.pl
 • Telefon
  791 366 752
  889 260 338

 • Godziny działania sklepu
  Przed wizytą, prosimy o kontakt
  telefoniczny w celu ustalenia
  godziny przyjazdu
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Jak zasilacz do taśmy LED 15m jest właściwy? Poznaj sprawdzony sposób!

Data dodania: 26-05-2021

Kiedy kupujesz taśmę LED, na pewno zastanawiasz się, jaki zasilacz będzie wystarczający. Najważniejsze jest to, żeby taśma świeciła efektywnie jak najdłużej. Zaleca się, by bez użycia wzmacniacza oświetlenie w tej postaci miało 5m. Ta odległość jest rekomendowana z uwagi na występujące spadki napięć, mogące osłabić wydajność taśmy. Natomiast, jaki zasilacz do taśmy LED 15m wybrać konkretnie? Sprawdź, co proponujemy, a nie będziesz mieć problemów z podłączeniem. Nie będzie też mowy o żadnej awarii. 
 

O czym musisz wiedzieć, wybierając zasilacz do taśmy LED 15m? 

 
 

Oczywiście, mając oświetlenie LEDowe, zawsze musisz zwracać uwagę na to, by dobierać modele zasilaczy dedykowane właśnie im. Na rynku znajdziesz też wiele wyrobów pod konkretną długość 15m. Piętnastometrowe taśmy są długie. Najczęściej wykorzystywane są w pomieszczeniach reprezentacyjnych. Zakłada się je na przykład do oświetlenia wystaw, w biurach albo w salonach. Wybierz ten typ, by uzyskać idealne rozwiązania oświetleniowe. Oczywiście, od razu zastanów się jaki zasilacz do taśmy LED 15m będzie użyteczny. Musi on być dobrany optymalnie, aby nie doszło do niebezpiecznego spięcia oraz żeby w każdej sytuacji oświetlenie było wydajne. 

Zasilacz do taśmy o długości 15m nie może się przegrzewać. Wtedy mógłby się szybko zepsuć. Zwróć uwagę, czy kupiłeś taśmę w wersji z napięciem stałym DC 12V, czy 14 V. Musisz dobrać ten element do specyfikacji technicznej. Zwykle takie wiadomości podane są na opakowaniu. Możesz też dopytać sprzedawcę. 
 

Zasilacz do taśmy LED 15m – sprawdzony sposób na obliczenie mocy 

 
 
 

Dla wskazanego odcinka taśmy dobierzesz bezbłędnie zasilacz, gdy poznasz sprawdzony sposób na obliczenie mocy. Ważne są w tym wypadku dwa parametry: 

- moc znamionowa taśmy na metr, 

- długość taśmy. 

Te dwa wyznaczniki pomnóż. Następnie, uzyskany wynik pomnóż jeszcze raz, przez 10%. Liczba ta wskazuje na zapasową nadwyżkę mocy, gwarantującą niezakłóconą i bezpieczną pracę zasilacza. Kiedy poznasz ten wynik, będziesz już wiedzieć, jaki zasilacz do taśmy LED 15m jest optymalny. Później nie pozostanie nic innego jak tylko prawidłowe podłączenie. 

Połączenie długiego odcinku taśmy LED może początkowo wydawać się sporym wyzwaniem. Natomiast, jeśli dobierze się odpowiednie elementy, w tym podstawowy – jakim jest zasilacz, nie powinno to być trudne. Model zasilacza dostosowany do 15 metrowego odcinka taśmy LED sprawdzi się w każdej sytuacji. Musisz jedynie pamiętać o tym, aby przy tak długim odcinku nie łączyć ze sobą kilku zasilaczy.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl